suzukovod neuroscience jsu oktool yobitnet yobit.net login yobit.net login wp super cache indir yobit forum yobit.net официальный сайт вход
Türkiye ne zaman iflas edecek? - AleviForum - Barış Yolunda Varış İnsan

Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Türkiye ne zaman iflas edecek?

Collapse
X
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Hepsini Temizle
new posts

 • Türkiye ne zaman iflas edecek?

  Türk parası gün gectikçe değer kaybediyor. Şirketler yabancı döviz borçlarını ödemekle zorluk çekebilir ki ödeme aksama yapanlar mevcut.
  Türkiye iflasın eşiğinde mi?

 • #2
  Döviz ve altın almış başını gidiyor, benzine günlük zam var ama net bir şekilde açıklanmıyor, ÖTV'den indirim yapılıyor.. Şuan Türkiye'de gizli bir deflasyon yaşamakta ne yazık ki kimse bunun farkında değil. Bir gecede iflasını açıklarsa hiç şaşırtıcı gelmeyecektir.

  Yorum


  • #3
   Tüketen bir toplum olmaya devam ettiğimiz sürece çok uzun sürmeyecektir. Üretim şart.. Bunun içinde olanakları devletler sağlamalı. Tabi bizim ülkemizde sağlanan olanaklar, yabancı sermayelerin bize davrandığı gibi hükümet te halkına öyle bir davranış biçimi içine giriyor. Tarıma hayvancılığa destek var ama insanların taşeron gibi kullanılması, çiftçiyi üretimden uzaklaştırıyor.

   Yorum


   • #4
    Krizler, insanların dünyayı algılayışını da değiştiriyor. Çünkü ekonomi siyasetle iç içe. Yani ekonomik krizler, siyasal değişimleri doğurabiliyor. Türkiye ekonomisi zor durumda, evet. Aslolan, bunun nasıl bir sonuç yaratacağıdır. Benzer ekonomik şartlar Almanya'da nazizm, Rusya'da komünizm için gerekli zemini meydana getirdi. Bakalım Türkiye'deki kriz nelere gebe.

    Yorum


    • #5
     Türkiye'de bir çok firma konkordato ilan etmeye başladı. Aslında bu durum seçimlerden öncede belliydi ama bir çok firma seçim Türkiye için yeni bir sürecin başlaması bekleniyordu. Gerek döviz kurların yükselmesi gerekse yurt içinde gerekli imalatın olmaması sürekli ithalata dönük bir politika izlenmesi ülkeyi bu duruma getirmiştir. Çok yabancı firma Türkiye yatırım yapmayı bıraktı yapanlar ise geri çekiliyor.

     Konkordato:bir borçlunun ticari durumunun sarsılmış olmasıyla alacaklıların, alacaklarını belli bir plana göre almaları konusunda kendi aralarında vardıkları ve mahkemece onaylanan anlaşma.

     Yorum

     İşleniyor...
     X