Duyuru

Collapse
No announcement yet.

24 Haziran seçim günü

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• 24 Haziran seçim günü

Başkanlık seçimini ve yeni anayasanın yürürlüğüe girmesi 24 haziran da

R.T.E kazanırsa yeni anayasa yürürlüğe girecek başkası kazanırsa parlamenter sistem devam edilecek.. Türkiye için kritik bir seçim olacak.. Bakalım naslı bir sonuç çıkacak.

Yorum

arkadaşım hiç belli olmaz ama belli olan şey şu gibi, Türkiye iflasa çok yakın. Türk lirası çok değersiz oldu. Üretim yapmak'dan kaçan ama sürekli tüketmen bir toplum yaratılırsa cezası budur gibi.

Yorum

Demirtaş dışında TRT de resmi konuşma yapan olmayacak mı?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Alevimen View Post
          Demirtaş dışında TRT de resmi konuşma yapan olmayacak mı?
          Muharrem İnce 10 Dakikayı Recep Tayyip Erdoğan kullansın açıklaması yapmıştı. Ama bildiğim kadarıyla yoğun miting programından dolayı oda çıkmayacak. Aynı şekilde Meral Akşener'de çıkmayacak diye biliyorum.

Yorum

yani TRT ye çıkmayı değersız kılmışlar.

Yorum

Cumhurbaşkanlığı 2. tura kalacak beklentisi vardı, ama olmadı ve Cumhurbaşkanı ilk turda seçildi. Diğer taraftan bütün hesapları HDP'nın baraj altına kalacağını düşünerek büyük çoğunluğu sağlamayı bekleyen AKP bunu yapamayacak..

Bunun dışında AKP'ye destek verecek olan bir MHP, Türkiye'de iyi şeyler olmayacağın şimdiden haberi gibi...

Yorum

Meclis de çoğunluk Cumhur İttifakı'na ait değil mi yani 300 den fazla Milletvekili çıkardılar, HDP barajı geçse de meclis de CHP gibi dekorasyon duracak gibi gözüküyor.
                MHP nin bu kadar oy alacağını şahsen tahmin etmezdim.

Yorum

Meclis de çoğunluk Cumhur İttifakı'na ait değil mi yani 300 den fazla Milletvekili çıkardılar, HDP barajı geçse de meclis de CHP gibi dekorasyon duracak gibi gözüküyor.
                  MHP nin bu kadar oy alacağını şahsen tahmin etmezdim.
                  Aynen dediğin gibi çoğunluk Cumhur İttifakında, istediklerimi yapabilirler. HDP barajı geçmeseydi AKP tek başına hükümeti kurup MHP saf dışı bırakacaktı. Hoş değişen bir şey yok.. Kimse bu kadar olacağını beklemiyordu. Hatta MHP bile beklemiyordu, İlginç bir toplumuz

Yorum

yani TRT ye çıkmayı değersız kılmışlar.
                    İnce basın açıklamasında TRT'yi dışarı çıkardı.. Ama muhabirlerin gönlünü alarak bu işi yaptı, tamamen kuruma karşı olduğunu söyledi.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Kevn-ü Mekan View Post

Aynen dediğin gibi çoğunluk Cumhur İttifakında, istediklerimi yapabilirler. HDP barajı geçmeseydi AKP tek başına hükümeti kurup MHP saf dışı bırakacaktı. Hoş değişen bir şey yok.. Kimse bu kadar olacağını beklemiyordu. Hatta MHP bile beklemiyordu, İlginç bir toplumuz
                      stratejik olarak HDP nin barajı geçmesi MHP nin işine yaradı diyebiliriz. Yoksa AK Parti tüm işleri MHP siz de yapabilirdi

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Kevn-ü Mekan View Post

İnce basın açıklamasında TRT'yi dışarı çıkardı.. Ama muhabirlerin gönlünü alarak bu işi yaptı, tamamen kuruma karşı olduğunu söyledi.
                        Açıkcası İnce yi hiç dinlemedim, ne dedi bilemicem yani. Bu saatten sonra CHP yi ciddiye alan varsa hiç birşey anlamamış derim. Avrupa da buna benzer fiyaskolar gözükmemiştir. Sanırım CHP Kılıçdaroğlu yla girdiği tüm seçimleri kaybetmiş yani böyle rakip her rejim ister, senaryo gibi

Türkiye yi şu an benim dışardan izleyebildiğim gözle Erdoğan taşıyabilir onun yanında Demirtaşın olması şart, çeşitli etnik gruplarda uzlaşı için son derece doğru adam. Bununla birlikte muhalefeti tekrar ciddiyete taşımayı becerebilen genç bir aktör, Eren Erdem diye düşünüyorum. 2 ye 2 olması için ya MHP den yada daha doğrusu AK Parti den kişilikli bir veliyat şart Erdoğanın yanına.
                        Bu adımlar atılırsa Türkiye çok kuvvetli bütün olarak tarihininde görmemiş bir kalkınmaya yol alabilir. Kişisel düşüncelerim

Yorum

Açıkcası İnce yi hiç dinlemedim, ne dedi bilemicem yani. Bu saatten sonra CHP yi ciddiye alan varsa hiç birşey anlamamış derim. Avrupa da buna benzer fiyaskolar gözükmemiştir. Sanırım CHP Kılıçdaroğlu yla girdiği tüm seçimleri kaybetmiş yani böyle rakip her rejim ister, senaryo gibi

Türkiye yi şu an benim dışardan izleyebildiğim gözle Erdoğan taşıyabilir onun yanında Demirtaşın olması şart, çeşitli etnik gruplarda uzlaşı için son derece doğru adam. Bununla birlikte muhalefeti tekrar ciddiyete taşımayı becerebilen genç bir aktör, Eren Erdem diye düşünüyorum. 2 ye 2 olması için ya MHP den yada daha doğrusu AK Parti den kişilikli bir veliyat şart Erdoğanın yanına.
                          Bu adımlar atılırsa Türkiye çok kuvvetli bütün olarak tarihininde görmemiş bir kalkınmaya yol alabilir. Kişisel düşüncelerim
                          Türkiye'de bazı şeylerin değişmesi için öncelikle devletin artık din işlerinden daha çok nasıl sosyal bir devlet olabiliriz. Nasıl üretim yapabiliriz, insanlarımız daha ne kadar rahat yaşamasını sağlayabiliriz gibi konulara el atması gerekir.

CHP'nin başına şuan kimi getirirseniz getirin maksimum alacağı oy %30'dur daha fazlasını alamaz. Bununda bir çok açıklaması var. Sol bir parti gelirse din elden gider, camiler kapanır, imam hatipler kapatılır, türban yasaklanır.. Belki basit gibi görünüyordur ama maalesef Türkiye'nin gerçekleri bu.. Diğer taraftan her seçim bir partinin barajı geçmesi için yapılan açıklamalar CHP'ye zarar vermiştir. Bundan önce MHP bu sene HDP aynı senaryolar..Bunlarda benim kişisel düşüncelerim : )

Yorum

tabii sayın dostum, yazdıkların mantıklı ve dayanaklı şeyler. yanlız ülke bu senin söylediğin yola hazır mı değil mı başka bir soru haline gelmiş. üretim ve sosyal devlet gibi dediği şeyler çok iş gücü ve çok seferberlik ister ama geleceğe yatırım olur. bugün ülkede yaşayan insan ödünç verir mi bunlara kavuşmak için? kendi rahatlıkdan pay verip gelecek nesil de iyi yaşasın düşüncesine sahip midir? Bunlar altın sorular bence.

Yorum

İşleniyor...
                            X