suzukovod neuroscience jsu oktool yobitnet yobit.net login yobit.net login wp super cache indir yobit forum yobit.net официальный сайт вход
Cumhurbaşkanın Diploması - AleviForum - Barış Yolunda Varış İnsan

Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Cumhurbaşkanın Diploması

Collapse
X
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Hepsini Temizle
new posts

 • Cumhurbaşkanın Diploması

  Uzun zamandır tartışılıyor.. Cumhurbaşkanın diploması yok. Gerçekten ortada bir diploma yok mu_? Varsa neden gösterilmiyor.

 • #2
  Dediğin gibi uzun zamandır tartışılıyor ama ortada yapılan hiç bir şey yok. Sorunumuz bu bir çok şeyin farkındayız ama yapılabilecekler kısıtlı... Karşımızda herşeye boyun eğen bir toplum var. Yani öyle insanları bilgilendirelim konularına hiç girmeye gerek yok. Hepsi farkında ama kabullenmişler ve kafalarını zaten doldurmuşlar.. Yeni bilgilere dogrulara kapalı bir yapıları ve particilik anlayışları değişmediği sürece hukuk dediğimiz şey işlemeyecek.

  Yorum


  • #3
   Evet, anayasal olarak bir diploma olması gerekiyor. Peki olmaması neyi gösterir? Vakıa odur ki, diplomasız birinin cumhurbaşkanı olması ve hatta yasaları, anayasayı çiğneyen bir çok davranış içinde olması, esasen hukuk dediğimiz şeyin nasıl da toplumsal yapının bir yansıması olduğunu gösteriyor.

   Düne kadar, örneğin AKP öncesine kadar hukuk var mıydı bu ülkede? Evet, o yıllarda diplomasız biri cumhurbaşkanı adayı olamazdı. Ancak mesela, Alevilerin hiç bir isteği o zamanlarda da kabul edilmiyordu. Alevi köylerine zorla cami yapılıyordu. Alevi çocukları din dersi adı altında sünni islam propagandasına maruz bırakılıyordu. Cemevileri yasal olarak tanınmıyordu. Alevi ya da Hristiyan veya ateist vatandaşlardan alınan vergilerle imamlara maaş ödeniyordu vs vs.

   Elbette bu dediklerim bugün de devam ediyor. Tüm bunları, "bugün bunlar artık olmuyor" anlamında yazmadım. Demek istediğim, hukuk ya da adalet dediğimiz şeyin Aleviler için dün de bir geçerliğinin olmadığını belirtmek. Şimdi bizzat cumhurbaşkanı tarafından hukukun ayaklar altına alınması, dün de tam olmayan hukukun ne kadar elzem olduğunu göstermiştir.

   Diğer yandan cumhurbaşkanlığı için diploma gerektiğini düşünmüyorum. Bunu da ayrıca belirteyim. Tarihteki birçok kahraman ya da devlet adamı eğitimli değildir. Halkın sorunlarını bizzat kendinde hisseden herkimse o kişi devlet başkanı da olabilir.

   Yorum


   • #4
    olsa olmazsa ne değişir görebildiğim kadar dükkan onun. İstediği yerde istediği diplomayı yazdırır sonuçta

    Yorum


    • #5
     Geçen bir bakan diplomayı Fetöcüler çalmış dedi Aklımızla alay ediyorlar..Diploma olsaydı şimdi kaç kere çıkarım göstermişlerdi.

     Yorum


     • #6
      yanlış hatırlamıyorsam bir üniversite nin adı Recep Tayyıp Erdoğan? Adam üniversiteye adını yazmış, isterse kağıt parçasına da yazdırır. Mevzu sanırım milleti meşgul etmektir. Sanırım kendileri bile değersiz bulduğu birşeyin peşine düşmezler, aciz olan bence budur.

      Yorum

      İşleniyor...
      X