suzukovod neuroscience jsu oktool yobitnet yobit.net login yobit.net login wp super cache indir yobit forum yobit.net официальный сайт вход
Türkiye big player konumuna geldi mi gelecek mi? - AleviForum - Barış Yolunda Varış İnsan

Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Türkiye big player konumuna geldi mi gelecek mi?

Collapse
X
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Hepsini Temizle
new posts

 • Türkiye big player konumuna geldi mi gelecek mi?

  Türkiye ve Erdoğan ülkelerinde bulunan etnik ayrımcılığı düşürebilirse bana göre büyük balık olmaya çok yakın. Türkiye nin jeopolitik durumu bu zamanda çok büyük bir önemi oluyor, doğru adımlar ve doğru kararlar verilmeli.

 • #2
  En başta ekonomiye bakmalı. böyle bir durum yok, çünkü türkiyenin dünyaya yönelik bir markası yok. olanlar da sadece montaj üzerinden ilerliyor. diğer taraftan, siyaseten son derece kırılgan bir ülke haline geldik sadece. mussolini döneminde de italya çok övgü almıştı ama italyanlar, etiyopya ve arnavutluk işgalini bile beceremediler. ayrıca türkiye halkı, sadece etnik değil, siyasi ve dinsel yönlerden de muazzam derecede kırılmış durumda. her makamda sadece akpli olma şartı aranıyor ve bu durumda akp dışı bireyler, devlet=akp diye bakıyorlar olaya. bu da, devlete yönelik her hangi bir müdahalede halkın etkin desteğinin olmaması demektir. örnek olsun; erdoğanı devirmek için mesela israil bile müdahale etse, halkın yarıya yakını böylesi bir müdahaleye destek verecek durumdadır. o halde denilebilir ki; ekonomisi kırılgan, siyaseten halkının bütünleşmeyecek derecede bölündüğü ve düşmanlaştığı bir ülke büyük olamaz. bu yanılsamanın sebebi, emperyalistler arası çelişkileri değerlendirip "kafa tutuyor" pozları takınan erdoğandır. bunun da sadece görüntüden ibaret olduğu, ingiltere ziyaretinde açığa çıkmış, neredeyse sermaye kesimlerine yalvarılmıştır.

  Yorum


  • #3
   sayin orhan bey, sabit bilgilere dayali mesajiniz icin tesekkür ederim. sizin kurdugunuz tez cazip geliyor ve mantikli. dediginiz gibi cok kirilmalar var, maalesef. bu kirilma noktalar uzun vaadeli ülke ekonomisi icin yararli olacagini bende düsünmüyorum, muhtemelen kisa süre icin tavan yapilabilir. mesala simdi ki durumda oldugu gibi TL nin degerini düsürüp böylece yurt disina mal satmayi ucuz duruma düsürmek gibi. kagit üzerinde büyüme gözükebilir ama alim gücü kaybediyor yurt icinde.

   Yorum

   İşleniyor...
   X