suzukovod neuroscience jsu oktool yobitnet yobit.net login yobit.net login wp super cache indir yobit forum yobit.net официальный сайт вход
Kaşıkcı (Kashoggi) ve diş politika - AleviForum - Barış Yolunda Varış İnsan

Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Kaşıkcı (Kashoggi) ve diş politika

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

  • Kaşıkcı (Kashoggi) ve diş politika

    Bir cinayet işleniyor İstanbul'da ve neredeyse inanılmaz yankı uyandırıyor ve günlerce sadece Türkiye değil nerdeyse dünyanın her kuvvetli ülkesinde konuşuluyor. Diğer yanda örneğin Yemen'de bildirilere göre günde onlarca insan savaş nedeniyle ölüyor veya cinayet işleniyor ve 'dünya' pek umursamıyor yanı sadece istatistik diye kayıtlara geçiyor.
    Nedir bu Kaşıkçı olayı? Erdoğan nın eline öyle siyası koz düştü ki büyük siyası uzmanı gibi kullanıyor. Erdoğan ve ekibi Suud Kralını öyle bi duruma getirdi ki istediği gibi yönlendirebildi bu konuda ve eski dost ABD ile arasını gene düzeltti. Bu cinayetten ustadaca en yüksek siyasi getirisini çıkardı. Bu durum Erdoğan nın şampiyonlar ligine çıktığına dair kanıttır. Bundan sonra dünyada tüm yüksek kararlar mutlak Ankara nın görüşü alınacaktır diye düşünüyorum, tabii tutunabilirse. bilindiği gibi 'şampiyonlar liginde' rakiplerde ona göre kabliyetli.
İşleniyor...
X