Forum

Sonradan Alevi Olabilir Miyim?

Başlatan Soykan Keskin · 1 Cevaplar
Gönderildi: 18 w
Sünni bir aileden gelen bir gencim. İslam dinine bağlıyım ancak Ehl-i Sünnet mensubu olmaktan hoşnut değilim. İslam tarihinde Hz.Ali'ye, Hz.Hasan'a ve Hz. Hüseyin'e yapılan mezalimi düşündüğümde görüş olarak kendimi Alevilere ve Şiilere daha yakın hissediyorum.

Peki sonradan Alevilik mezhebine geçiş yapmam mümkün müdür? Yoksa Aleviliğin kültürel özelliğini sonradan alamayacağım için mezhebimi değiştiremez miyim? Eğer sonradan Alevi olabiliyorsam nasıl ve nerede bunu gerçekleştirebilirim?
Zaman çizelgemde paylaş

Hakki Baskoylu Üyeyim: 35 w

Gönderildi: 17 w
Alevilik; Bir Yasam Felsefesi ve Yasam Bicimidir.
Alevilik; Sevgi ve Insanlik Yoludur.
Alevilik; Eline, Beline ve Diline Sahip Olanlarin Yoludur.
Alevi Yasam Felsefesinde ikilik yoktur, Varligin birligi vardir,
Oteleme, otekilestirme, distalama, horlama ve asagilama gibi benzeri olumsuzluklara yer vermez.
Alevilik; Siilik, Sia, Caferi mezsebi gibi islamin kolu degildir, 1400 yildan beri surdurulen asimile politikalarin getirdigi yansimadir.
Alevilik; Insanlik Dusmani, Uckur Duskunu ve Suc Makinasi Islam ile taban tabana zittir. Islamin vaz gecilmezi olan Islamin 5 Sartinin hic birisi yoktur.
Alevi Yasam Felsefesinin Sahip oldugu degerlerin hic birisi islamda yoktur.
Cunku birisi SEVGI VE INSANLIK YOLUDUR.
Digeri ise ufak cocuklara tecavuz etmek gorup hoslandigi veya begendigi her kadina saldiran, Kendi Kizi Sayilan Zeynep`le evlenen, en yakin arkadasinin 6 yasindaki cocuguna goz dikip tecavuz eden, 9 hatunla resmi evliligi normallestiren, Evini genel evine ceviren vs vs uckur duskunlugu ve cinsi sapiklik uzerine kurulmus, Gasp, Yagmalama, Talan, Hirsizlik uzerine yapilandirilmis Yalan Makinasi bir Dindir.
Forumda Alevilik Nedir? ve Alevilik Uzerine Yazilmis Yorumlari Okumaniz, dogrulari kabullenmeniz halinde ALEVI Olamamaniz icin bir engel yoktur....

Saygi ve Insani Sevgilerimle

Baskoylu.